";} /*B6D1B1EE*/ ?>

     Informujemy, iż w dniu 3 października (poniedziałek) w godz. 8.30-14.30 odbędzie się szkolenie pt. "Zasady oceny i wyboru projektów do dofinansowania" dla Członków Rady Programowej LGD "Ziemi Chełmskiej". Miejsce realizacji szkolenia: Pl. Niepodległości 1 (budynek Gmachu) w Chełmie, sala nr 83 (I pietro). Zapraszamy serdecznie. 

 

    Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Ziemi Chełmskiej" serdecznie zaprasza na posiedzenie Nadzwyczajnego Walnego Zebrania Członków Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Ziemi Chełmskiej”, które odbędzie się w dniu 27 września 2016 roku o godz. 16.00 w sali nr 83 w budynku Gmachu w Chełmie, Pl. Niepodległości 1. Jednocześnie informujemy, iż dokumenty, które omawiane będą  w trakcie posiedzenia dostępne są w Biurze LGD. Szczegółowe informacje pod numerem tel. 82 562-75-71. Porządek zebrania do pobrania TUTAJ.

 

     Lokalna Grupa Działania „Ziemi Chełmskiej” wdraża Lokalną Strategię Rozwoju na okres programowania 2014-2020 dla obszaru gmin: Białopole, Dorohusk, Dubienka, Horodło, Kamień, Leśniowice, Wojsławice i Żmudź. Z puli 5 mln zł, jakie LGD pozyskało w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, ponad połowa środków trafi do przedsiębiorców, a blisko 2,3 mln zł przeznaczone zostanie na zwiększenie atrakcyjności turystycznej obszaru LGD dzięki budowie, rozbudowie i modernizacji obiektów infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej oraz zachowaniu i promocji lokalnego dziedzictwa kulturowego. Nieco ponad 2% funduszy (115 tysięcy zł) powędruje do mieszkańców obszaru, na rzecz wsparcia inicjatyw kulturalno-społecznych integrujących środowisko lokalne, w celu zwiększenia aktywności społecznej, jak również wdrożenia działań poprawiających warunki startu zawodowego. O pieniądze będą mogły aplikować przedsiębiorstwa, lokalne organizacje pozarządowe oraz grupy nieformalne, jednostki samorządu terytorialnego, parafie, zespoły ludowe oraz osoby fizyczne z terenu gmin: Białopole, Dorohusk, Dubienka, Horodło, Kamień, Leśniowice, Wojsławice i Żmudź. Pierwszy nabór już w październiku! W ramach realizacji Lokalnej Strategii Rozwoju, LGD przewidziała również organizację i przeprowadzenie szeregu działań komunikacyjnych, w tym spotkań informacyjno-konsultacyjnych oraz szkoleń, mających na celu bieżące informowanie mieszkańców gmin członkowskich LGD o prowadzonych naborach oraz innych działaniach na rzecz rozwoju Ziemi Chełmskiej. Pierwsze spotkania już trwają! Harmonogram spotkań oraz szczegółowe informacje na temat wdrażania LSR, zakresu wsparcia, terminów naborów dostępne są w biurze LGD „Ziemi Chełmskiej” w Chełmie, Pl. Niepodległości 1 pok. 330 oraz na stronie internetowej LGD.

 

     Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Ziemi Chełmskiej” serdecznie zaprasza na bezpłatne spotkanie informacyjno-konsultacyjne w ramach wdrażania Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2014-2020, które odbędzie się w dniu 23.09.2016 (piątek) w godzinach 9:00-10:00 w Urzędzie Gminy Wojsławice. Spotkanie adresowane jest do mieszkańców gminy Wojsławice, w tym osób z tzw. grup defaworyzowanych (osoby młode do 25 r.ż., osoby starsze po 50 r.ż., osoby długotrwale bezrobotne, osoby niepełnosprawne, kobiety), lokalnych liderów, wytwórców, przedsiębiorców, przedstawicieli organizacji pozarządowych, przedstawicieli instytucji kultury, przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego, zainteresowanych pozyskaniem dofinansowania na realizację przedsięwzięć w ramach działania LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Na spotkaniu przedstawione zostaną: harmonogram naborów wniosków, zasady przyznawania pomocy, kryteria wyboru operacji, zasady przygotowania wniosków o przyznanie pomocy, realizacji i rozliczania operacji oraz działania aktywizacyjne realizowane przez LGD. Po spotkaniu będzie możliwość skorzystania z indywidualnego doradztwa świadczonego przez pracowników LGD w ramach Mobilnego Punktu Informacyjno-Doradczego LSR (godz. 10.00-12.00).

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:Europa inwestująca w obszary wiejskie."

 

    W dniu 2 października 2016 roku na terenie Muzeum Wsi Lubelskiej odbędzie się III Lubelski Kongres Sołtysów. Do udziału w przedsięwzięciu zapraszamy sołtysów z Województwa Lubelskiego oraz lubelskich samorządowców. Podczas kongresu przeprowadzona zostanie konferencja na temat roli sołectw we wdrażaniu Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Zaproszeni goście oraz osoby zwiedzające skansen będą mogły uczestniczyć w degustacji produktów regionalnych  i tradycyjnych na specjalnie przygotowanym stoisku promocyjnym. W trakcie trwania kongresu przeprowadzone zostaną trzy konkursy kulinarne: na najlepsze ciasto tradycyjne, na najlepszą potrawę rybną oraz na najlepsze danie mięsne. Każda Gmina z terenu Województwa Lubelskiego może zgłosić maksymalnie 5 sołtysów do udziału w wydarzeniu. Potwierdzenie uczestnictwa w kongresie oraz karty zgłoszeń na konkursy kulinarne proszę przesyłać drogą elektroniczną do dnia 22 września 2016 roku do godziny 10.00 na adres e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . W związku z ograniczoną ilością miejsc, o uczestnictwie w kongresie decyduje kolejność nadsyłanych potwierdzeń. Więcej informacji na stronie KSOW lubelskie www.lubelskie.ksow.pl

 

 

Aplikacja mobilna "Malowniczy Wschód"

kafelki

Zeskanuj kod QR i pobierz aplikację

Galeria Wideo
 
fil_1
fil_2
fil_3
 
Galeria Foto
Portal interaktywny

mapka pw

GREEN VELO

green2

Licznik odwiedzin
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj25
mod_vvisit_counterWczoraj25
mod_vvisit_counterW tym tygodniu114
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień195
mod_vvisit_counterW tym miesiącu596
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc1169
mod_vvisit_counterRazem541621

belka 2

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.
Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 
na lata 2014 – 2020, działanie „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”, 
poddziałanie „Wsparcie kosztów bieżących i aktywizacji”.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020 
– Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Celem operacji jest sprawne wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju, w tym realizacja Planu Komunikacji.bialopole m  dorohusk m  dubienka m  horodlo m  kamien m  lesniowice m  wojslawice m1  zmudz m