";} /*B6D1B1EE*/ ?>

wrwc

 

    Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Ziemi Chełmskiej" informuje, iż w miesiącu sierpniu odbyły się kolejne dyżury Mobilnego Punktu Informacyjno-Doradczego LSR, w ramach którego pracownicy LGD udzielali bezpłatnego doradztwa osobom zainteresowanym pozyskaniem wsparcia na operacje w ramach działania LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Punkt dyżurował łącznie 8 dni, po 1 dniu na terenie każdej z gmin wchodzących w obszar działania LGD, w godzinach podanych do publicznej wiadomości na stronie www.ziemiachelmska.pl, na stronach gmin członkowskich oraz na porrtalu społecznościowym FACEBOOK.

 

belka ostateczna

  W Świerżach nad Bugiem, w gminie Dorohusk, mieszkańcy wspólnie ukończyli tworzenie gry terenowej po swojej miejscowości. Na dwudniowych warsztatach metodycznych, pod okiem Trenera Questingu Krzysztofa Szustki, uczestnicy warsztatów poznali metodykę tworzenia gier terenowych. Efektem ich pracy było stworzenie Questu „Śladami Hrabiny Orsetti w Świerżach”. Gra prowadzi przez założenie pałacowo-parkowe, które bardzo dobrze zachowało się od wieków. Liczna aleje, altany i pomnikowe drzewa dobrze odzwierciedlają zmysł „ogrodu angielskiego” nad samym Bugiem. Ulotka questu dostępna będzie już w październiku. Wszystkim uczestnikom warsztatów questowych serdecznie dziękujemy za zaangażowanie oraz pomysłowość, a miłośników Ziemi Chełmskiej zapraszamy w rowerową podróż śladami świerżowskiego rodu. 

14115057 1427252147290752 9151506507041447339 o"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie."

 

belka ostateczna

     Miło nam poinformować, iż w Kumowie zakończyły się prace nad questem rowerowym opracowanym w ramach projektu "Malowniczy Wschód"- fascynuje, integruje i aktywizuje. Wyprawa przenosi w świat dawnego Kumowa - średniowiecznej letniej rezydencji biskupów chełmskich. Będzie można poznać historię klasycystycznego kościoła, kaplicę grobową rodu Rzewuskich oraz okoliczne legendy wciąż obecne w pamięci tutejszych mieszkańców. Ulotka questu dostępna będzie już w październiku. Wszystkim uczestnikom warsztatów questowych serdecznie dziękujemy za zaangażowanie oraz pomysłowość. Zapraszamy do odkrywania na dwóch kółkach "Tajemnic Kumowa - biskupiej wsi"!

k2

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie."

 

belka ostateczna

Informujemy, iż w dniach 31 sierpnia - 1 września br. w godzinach 9.00-15.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Żmudzi odbędą się 2-dniowe warsztaty w ramach projektu "Malowniczy Wschód"- fascynuje, integruje i aktywizuje, poświęcone stworzeniu ulotki questu dla obszaru gminy Żmudź. W warsztatach uczestniczą te same osoby, które brały udział w wyjeździe studyjnym do Opatowa/Ujazdu/Zwierzyńca. Lista uczestników warsztatów oraz szczegółowy program warsztatów poniżej. Warsztaty poprowadzi doświadczony trener questingu - Pan Krzysztof Szustka. Dodatkowe informacje o warsztatach uzyskać można w siedziebie LGD Pl. Niepodległości 1 pok. 330 w Chełmie oraz pod numerem telefonu 82 562 75 71.

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie."

 

 

Aplikacja mobilna "Malowniczy Wschód"

kafelki

Zeskanuj kod QR i pobierz aplikację

Galeria Wideo
 
fil_1
fil_2
fil_3
 
Galeria Foto
Portal interaktywny

mapka pw

GREEN VELO

green2

Licznik odwiedzin
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj27
mod_vvisit_counterWczoraj25
mod_vvisit_counterW tym tygodniu116
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień195
mod_vvisit_counterW tym miesiącu598
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc1169
mod_vvisit_counterRazem541623

belka 2

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.
Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 
na lata 2014 – 2020, działanie „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”, 
poddziałanie „Wsparcie kosztów bieżących i aktywizacji”.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020 
– Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Celem operacji jest sprawne wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju, w tym realizacja Planu Komunikacji.bialopole m  dorohusk m  dubienka m  horodlo m  kamien m  lesniowice m  wojslawice m1  zmudz m