";} /*B6D1B1EE*/ ?>

1. Czy przy zakładaniu nowej działalności gospodarczej samozatrudnienie można traktować jako utworzenie miejsca pracy?

Tak, dotację na założenie działalności gospodarczej może uzyskać tylko osoba fizyczna, wtedy jednocześnie tworzy dla siebie miejsce pracy (tzw. samozatrudnienie).

2.Jak długo trzeba utrzymać utworzone miejsce pracy?

W przypadku zakładania nowej działalności gospodarczej miejsce pracy należy utrzymać co najmniej 2 lata od wypłaty płatności końcowej (pełny ZUS), a w przypadku rozwijania działalności gospodarczej przez co najmniej 3 lata od dnia wypłaty płatności końcowej. Utrzymanie miejsc pracy dotyczy również obecnego poziomu zatrudnienia.

3. Czy w przypadku zakładania nowej działalności gospodarczej mogę liczyć na otrzymanie części dofinansowania przed zrealizowaniem operacji?

Tak. Dla nowych przedsiębiorców 80% kwoty wsparcia wypłacone zostanie po podpisaniu umowy, a 20% po zrealizowaniu operacji.

4. Czy w przypadku rozwijania działalności gospodarczej mogę liczyć na otrzymanie części dofinansowania przed zrealizowaniem operacji?

Nie. Wparcie ma formę refundacji, czyli zwrotu poniesionych wydatków.

5. Czy jeżeli prowadziłem wcześniej działalność gospodarczą, która została zamknięta mogę starać się o dofinansowanie na założenie nowej działalności?

Tak, pod warunkiem jednak, że działalność gospodarcza została zamknięta nie później niż 24 miesiące przed dniem złożenia wniosku o przyznanie pomocy i dotychczas nie została przyznana pomoc w tym zakresie.

6. Jak długo muszę prowadzić firmę, jeśli chcę starać się o dofinansowanie na jej rozwój?

Z pomocy na rozwój działalności gospodarczej mogą skorzystać przedsiębiorcy, którzy w okresie 3 lat poprzedzających złożenie wniosku wykonywali łącznie przez co najmniej 365 dni działalność gospodarczą oraz nadal wykonują tę działalność.

7.Jak uzyskać numer identyfikacyjny?

Numer identyfikacyjny producenta nadawany jest na podstawie przepisów ustawy z dnia 18 grudnia 2003 roku o krajowym systemie ewidencji producentów, ewidencji gospodarstw rolnych oraz ewidencji wniosków o przyznanie płatności  (Dz.U. z 2004 r. Nr 10, poz. 76 ze zm.). Więcej informacji na stronie: http://www.arimr.gov.pl/pytania-i-wnioski-do-arimr/komu-i-na-jakiej-zasadzie-przyznawany-jest-numer-identyfikacyjny.html.

 Formularz wniosku dostępny na stronie: http://www.arimr.gov.pl/dla-beneficjenta/wnioski/ewidencja-producentow.html

8. Od kiedy mogę ponosić wydatki w ramach projektu?

Wykonanie zakresu rzeczowego zgodnie z biznesplanem, w tym poniesienie przez beneficjenta kosztów kwalifikowanych operacji powinno nastąpić w terminie dwóch lat od dnia zawarcia umowy.

 

 

belka ostateczna Informujemy, iż w dniach 24-25 sierpnia br. w godzinach 9.00-15.00 w Domu Spotkań "Na pograniczu kultur" w Kumowie Plebańskim odbędą się 2-dniowe warsztaty w ramach projektu "Malowniczy Wschód"- fascynuje, integruje i aktywizuje, poświęcone stworzeniu ulotki questu dla obszaru gminy Leśniowice. W warsztatach uczestniczą te same osoby, które brały udział w wyjeździe studyjnym do Opatowa/Ujazdu/Zwierzyńca. Lista uczestników warsztatów oraz szczegółowy program warsztatów poniżej. Warsztaty poprowadzi doświadczony trener questingu. Dodatkowe informacje o warsztatach uzuskać można w siedziebie LGD Pl. Niepodległości 1 pok. 330 w Chełmie oraz pod numerem telefonu 82 562 75 71.

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie."

 

belka ostatecznaPoniżej zamieszczamy Listę osób zakwalifikowanych do udziału w projekcie "Malowniczy Wschód" - fascynuje, integruje i aktywizuje z terenu gminy WojsławiceJednocześnie przypominamy, iż Uczestnicy projektu w wieku poniżej 18 r.ż. zobowiązani są do dostarczenia na miejsce zbiórki w dn. 18 sierpnia br. wypełnionego przez rodzica/ opiekuna prawnego Oświadczenia o wyrażeniu zgody na udział dziecka w wyjeździe studyjnym (Oświadczenie do pobrania poniżej). Zbiórka uczestników wyjazdu o godz. 8:50 na Dworcu PKS W Chełmie. Wyjazd w kierunku Ujazdu o godz. 9:00.

     "Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie." 

 

belka ostateczna    Informujemy, iż już 22 sierpnia rozpoczynamy realizację II etapu operacji "Malowniczy Wschód" - fascynuje, integruje i aktywizuje ... tj. realizację 2-dniowych warsztatów "Odkrywcy na Malowniczym Wschodzie" poświeconych tworzeniu questów jako istotnego elementu atrakcyjności turystycznej obszaru LGD. Jako pierwsi, ulotkę questu opracują mieszkańcy gminy Dorohusk. W dalszej kolejności na questowych warsztatach spotkają się mieszkańcy gmin: Leśniowice, Wojsławice i Żmudź.

Terminy warsztatów:

  • 22-23 sierpnia - gmina Dorohusk
  • 24-25 sierpnia -  gmina Leśniowice
  • 29-30 sierpnia -  gmina Wojsławice
  • 31 sierpnia- 1 września -  gmina Żmudź.

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie."

 

     W zwiazku z planowanym w IV kwartale br. naborem wniosków w zakresie podejmowania oraz rozwoju działalności gospodarczej, w zakładce PROW 2014-2020->Formularze wniosków zamieszczona została Karta oceny operacji według lokalnych kryteriów w ww. zakresie. W Karcie wskazono m.in kryteria, według których oceniane będą operacje złożone na nabór wraz z ich opisem, a także waga punktowa oraz źródło weryfikacji. Zachęcamy do zapoznania się z zamieszczonym dokumentem.

 

 

Aplikacja mobilna "Malowniczy Wschód"

kafelki

Zeskanuj kod QR i pobierz aplikację

Galeria Wideo
 
fil_1
fil_2
fil_3
 
Galeria Foto
Portal interaktywny

mapka pw

GREEN VELO

green2

Licznik odwiedzin
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj31
mod_vvisit_counterWczoraj25
mod_vvisit_counterW tym tygodniu152
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień189
mod_vvisit_counterW tym miesiącu602
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc1169
mod_vvisit_counterRazem541627

belka 2

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.
Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 
na lata 2014 – 2020, działanie „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”, 
poddziałanie „Wsparcie kosztów bieżących i aktywizacji”.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020 
– Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Celem operacji jest sprawne wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju, w tym realizacja Planu Komunikacji.bialopole m  dorohusk m  dubienka m  horodlo m  kamien m  lesniowice m  wojslawice m1  zmudz m