";} /*B6D1B1EE*/ ?>

loga lgd zestaw

  Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Ziemi Chełmskiej" informuje, iż z dniem 1 lipca br. rozpoczął funkcjonowanie Mobilny Punkt Informacyjno-Doradczy LSR, w ramach którego uzyskać można informacje na temat możliwości pozyskania środków finansowych w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Mobilny Punkt Informacyjno-Doradczy działa 1 dzień w miesiącu na terenie każdej z gmin wchodzących w obszar działania LGD "Ziemi Chełmskiej". Już wkrótce terminy dyżurów Punktu w miesiącu sierpniu.       Zapraszamy również do Punktu Informacyjno-Doradczego LSR w siedzibie LGD w Chełmie, Pl. Niepodległości 1/330 (budynek Gmachu, piętro III) świadczącego bezpłatne doradztwo w zakresie zasad pozyskiwania funduszy w ramach PROW 2014-2020. Zachęcamy do kontaktu mailowego: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. oraz telefonicznego pod numerem 82 562 75 71 w godzinach 8.00-16.00. Przypominamy ponadto, iż w okresie programowania 2014-2020, na wsparcie lokalnej przedsiębiorczości LGD "Ziemi Chełmskiej" przeznaczyło środki finansowe wysokości 2 600 000 zł. Pierwszy nabór już w IV kwartale 2016 roku. Wsparcie adresowane będzie dla osób zainteresowanych założeniem działalności gospodarczej. 

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.

 

    Wójt Gminy Horodło, Starosta Hrubieszowski, Gminny Ośrodek Kultury w Horodle oraz Świetlica Wiejska w Bereżnicy zapraszają na Powiatowe Święto Kwitnącej Fasoli, które odbędzie się w dniu 7.08.2016 r. Początek imprezy o godz. 15.00 na boisku przy Świetlicy Wiejskiej w Bereżnicy. W programie:

- koncert wokalistów z GOK
- koncert zespołu śpiewaczego „Kresowianie” oraz „Na granicy”
- koncert Kapel: „Moch Band” „Horodlacy” „Stah”
- koncert zespołu „Ares”
- zabawa taneczna z zespołem „YAX” z Chełma.

Ponadto:
- przejazd motocyklami po terenie gminy Horodło (zbiórka przy Świetlicy Wiejskiej w Bereżnicy 13:30)
- konkursy dla dzieci, młodzieży
-konkursy dla dorosłych w tym: wbijanie gwoździ na czas, konkurencje siłowe, nagroda za najstarszy motocykl na imprezie, nagroda dla gościa z najdalszego zakątka Polski.

Zapraszamy w imieniu Organizatorów!

 

    6 lipca br. na trasie Orchówek-Kamień odbył się rajd rowerowy. W rajdzie wzięły udział 23 osoby -  mieszkańcy gminy Kamień i pracownicy Urzędu Gminy. Grupa wyruszyła w malowniczą trasę liczącą ok. 75 km w kierunku Kamienia, wzdłuż  Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo. Pierwszy dłuższy postój zorganizowany został w Okunince nad Jeziorem Białym. Następnie trasą Sobibór-Wola Uhruska-Uhrusk-Ruda Huta Leśniczówka-Srebrzyszcze grupa dojechała do Kamienia. W eskapadzie rowerowej brali udział zarówno seniorzy jak i młodzi cykliści. Mimo, że prognozy pogody nie były zbyt optymistyczne i zapowiadano deszcz,  szczęśliwie i bez opadów uczestnicy dotarli do Kamienia. Udział w rajdzie stał się okazją do promowania walorów turystycznych i rekreacyjnych Ziemi Chełmskiej, a także promocją zdrowego i sportowego trybu życia. 

dsc03422

 

belka ostateczna

     Poniżej zamieszczamy Listę osób zakwalifikowanych do udziału w projekcie "Malowniczy Wschód" - fascynuje, integruje i aktywizuje z terenu gminy Leśniowice. Osoby niezakwalifikowane do udziału w projekcie zostały wpisane na Listę rezerwową. Jednocześnie przypominamy, iż Uczestnicy projektu w wieku poniżej 18 r.ż. zobowiązani są do dostarczenia na miejsce zbiórki w dn. 4 sierpnia br. wypełnionego przez rodzica/ opiekuna prawnego Oświadczenia o wyrażeniu zgody na udział dziecka w wyjeździe studyjnym (Oświadczenie do pobrania poniżej). Zbiórka uczestników wyjazdu o godz. 9:50 na Dworcu PKS W Chełmie. Wyjazd w kierunku Ujazdu o godz. 10:00.

     "Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie." 

LISTA OSÓB ZAKWALIFIKOWANYCH DO UDZIAŁU W OPERACJI

"Malowniczy Wschód" - fascynuje, integruje i ... aktywizuje

 

Lp.

Imię i nazwisko Uczestnika

1.

Halina Staniuk

2.

Maria Dziedzic

3.

Halina Kozińska

4.

Danuta Drogomirecka

5.

Romana Mróz

6.

Paulina Maria Ścibak

7.

Karolina Sereda

8.

Maksymilian Rykała

9.

Paweł Czerwonka

10.

Karolina Panas

11.

Paulina Nowak

12.

Paulina Godlewska

13.

Justyna Staniuk

14.

Marta Gontarz

 

 

belka ostateczna

   Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Ziemi Chełmskiej" serdecznie zaprasza do udziału w Konkursie "Na kresowym szlaku smaku" organizowanym przez Sekretariat Regionalny KSOW oraz 7 Lokalnych Grup Działania z terenu województwa lubelskiego, w tym LGD "Ziemi Chełmskiej". Przedmiotem Konkursu jest identyfikacja i promocja oryginalnych, regionalnych potraw kulinarnych, wytwarzanych tradycyjnymi metodami na obszarze działania 7 Lokalnych Grup Działania, a w szczególności: domowych wyrobów kulinarnych, potraw tradycyjnych, potraw z runa leśnego, kasz, bylin, mięsa drobiowego, wieprzowego, napojów regionalnych, innych produktów, w tym np. domowych wypieków.

Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach:                                                                                                   

  • na najlepszą potrawę wykorzystującą lokalne produkty,                                                                                                                    
  • na najlepszą potrawę tradycyjną.                                                                                                                                              

Do Konkursu można zgłosić każdy rodzaj potrawy. Ilość potraw zgłaszanych przez jednego Uczestnika jest nieograniczona. 

Uczestnikami Konkursu mogą być osoby fizyczne grupy formalne i nieformalne, podmioty prowadzące działalność na obszarze poszczególnych LGD, producenci żywności ekologicznej itp. Warunkiem udziału w Konkursie jest nadesłanie do siedziby LGD "Ziemi Chełmskiej" wypełnionego Zgłoszenia do udziału w Konkursie w terminie do dnia 28 lipca 2016 roku. Szczegółowe informacje o Konkursie znajdują się w Regulaminie Konkursu (kliknij TUTAJ). Karta zgłoszenia do pobrania (TUTAJ)Finał Konkursu odbędzie się podczas Jarmarku Świętego Wawrzyńca w gminie Bełżec w dniu 7 sierpnia 2016 r.

 

     "Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie." 

 

 

Aplikacja mobilna "Malowniczy Wschód"

kafelki

Zeskanuj kod QR i pobierz aplikację

Galeria Wideo
 
fil_1
fil_2
fil_3
 
Galeria Foto
Portal interaktywny

mapka pw

GREEN VELO

green2

Licznik odwiedzin
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj30
mod_vvisit_counterWczoraj25
mod_vvisit_counterW tym tygodniu119
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień195
mod_vvisit_counterW tym miesiącu601
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc1169
mod_vvisit_counterRazem541626

belka 2

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.
Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 
na lata 2014 – 2020, działanie „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”, 
poddziałanie „Wsparcie kosztów bieżących i aktywizacji”.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020 
– Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Celem operacji jest sprawne wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju, w tym realizacja Planu Komunikacji.bialopole m  dorohusk m  dubienka m  horodlo m  kamien m  lesniowice m  wojslawice m1  zmudz m